YILBAŞI AYDINLATMA FİKİRLERİ

Evinizi yılbaşına hazırlarken klasik süslerin dışına çıkarak evinizin atmosferini değiştiren detaylara yön vermek en güzeli.

Yılbaşı başlı başına parti zamanı demek! Evinizi yeni yıla hazırlarken klasik süslerin dışına çıkarak evinizin atmosferini değiştiren detaylara yön vermek en güzeli. Şölen dolu bir ev için aydınlatma yılbaşı süslerinin en can alıcı kısmı!

KAPALI MEKANLARDA

Kapalı mekanlarda ışıklandırma, ortamı en çok ortaya çıkaran özelliktir. Yılbaşı gibi hareketli ve canlı bir zamanda da ışıksız bir ev düşünülemez! Evde akşam olsa da karanlıkta kalsam, diyeceğiniz kadar güzel bir şekilde evinizi ışıklandırabilirsiniz. Yılbaşı zamanı evinizi sıcacık bir yuvaya dönüştüren ve dekorasyonda kullandığınız renklerle birleşerek ortama ayrı bir hava katan ışıklar Aralık ayının vazgeçilmezlerinden. Başarılı ışık oyunları için kapalı mekanlarda mutlaka evin girişi olan holden ve salondan başlayın. Evin diğer odalarına göre daha fazla vakit geçirdiğiniz yerlere ışıkları yerleştirmek sizin için daha kolay olacaktır. Hem ışıkların tadını çıkarmayı hem de eve gelen misafirleri farklı bir şekilde ağırlamayı sağlar. Eğer eviniz yüksek tavanlıysa mutlaka tavandan sarkan ışıklar tercih etmelisiniz. Bu evin algısını bir anda değiştirirken aynı zamanda evinizde kar yağma efekti de katar. Tavanlarınız yüksek değilse duvarınızın tavanla birleşme noktasından aşağıya doğru sarkan ışıklar tercih etmelisiniz.

stillpalast.ch

Fotoğraf: stillpalast.ch

 

Fotoğraf: übrittanickel.tumblr.com

Fotoğraf: übrittanickel.tumblr.com

 

Hafele Mutfak Aydınlatmaları

Hafele Mutfak Aydınlatmaları

 

AÇIK MEKANLARDA

Açık mekan ışıklandırmaları filmlerde izlediğimiz mükemmel kış sahnelerine benzer. Siz de evinizde aynı atmosferi yakalayabilmek için balkonunuzda ya da bahçenizde mutlaka yerden ya da havadan ışıklandırmayı seçmelisiniz. Yemyeşil çimenlerin üzerine koyacağınız up uzun mumlar, çiçek sepetinin içine yapacağınız aydınlatmalar gibi pek çok seçeneği bir arada kullanabilirsiniz. Eğer balkonunuzu aydınlatmayı planlıyorsanız yine iç mekanlarda olduğu gibi tavandan sarkan lambalar kullanabilirsiniz.

Fotoğraf: housetohome.co.uk

Fotoğraf: housetohome.co.uk

 

Fotoğraf: housetohome.co.uk

Fotoğraf: housetohome.co.uk

 

DIY ZAMANI

Kışın en güzel yanı evde bolca vakit geçirebilecek olmamız! Soğuklarla başa çıkmanın en güzel yanı da evde yaratıcı şeylere odaklanmamız. Evde kolayca yapabileceğimiz etkisi büyük aydınlatma oyunu ile kış evde güzel. 3 adet eski şarap şişesini alıp altlarını kesiyoruz, ardından şişenin büyüklüğüne uygun ampulleri içinden geçiriyoruz ve kendi lambamızı yaratıyoruz. Yerden aydınlatma yöntemi için yine eski şarap şişelerini kullanabiliriz, burada ihtiyacımız olan şey bir matkap, şarap şişelerini alt, yan kısmından deldikten sonra minik ampullü süsleri şişenin içinden geçiriyoruz ve evde bohem havaya merhaba diyoruz!

Fotoğraf: ehow.com

Fotoğraf: ehow.com

 

Fotoğraf: etsy.com

Fotoğraf: etsy.com